Jak wybrać spiochy niemowlęce.


Wybierając ubranka dla niemowląt, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy zagwarantują maluszkowi odpowiednią wygodę. To w końcu jest najważniejsze. A śpioszki dla niemowląt na pewno będą to w stanie zrobić w najlepszy z możliwych sposobów. Dziecko od razu zasygnalizuje, że jest mu niewygodnie w ubrankach, jakie ma na sobie. Będzie to płacz.

Dlatego też, warto zwracać uwagę na sygnały, jakie daje maluch. Jeżeli będzie się widziało, że maluszek jest niespokojny, gdy zakłada mu się określone ubranko, należy z niego zrezygnować. Dziecko musi czuć się komfortowo w ubrankach, jakie ma na sobie. Dzięki temu nie będzie marudne i nie będzie miało żadnych problemów z tym, aby spokojnie leżeć lub się bawić. Dla najmniejszych dzieci warto wybierać śpiochy niemowlęce (przykład), które mają zapięcie w okolicach pampersa lub z boku, a nie na pleckach.

Maluszki bardzo dużo czasu spędzają w łóżeczku, leżąc właśnie na pleckach. Gdyby znajdowały się tam zapięcia, wbijałyby się one we wrażliwą skórę dziecka. Nie należy decydować się także na śpioszki z zamkami, ponieważ również mogłyby one podrażnić skórę dziecka. Należy także unikać śpiochów z cekinami oraz naklejkami, ponieważ mogą one odpaść w trakcie prania. Ubranko nie będzie wtedy wyglądało zbyt atrakcyjnie i będzie po prostu nadawało się do wyrzucenia.