Dlaczego kolce przeciw ptakom są tak ważne?


W wielu miejscach są często stosowane zabezpieczenia, żeby w budynkach nie pojawiały się ptaki. Między innymi dlatego, iż siedząc na dachach czy parapetach brudzą je i często cały budynek. By temu zapobiec montowane są kolce przeciw ptakom.


Mycie elewacji z ptasich odchodów

Wrocław to jedno z miast, które takie kolce montuje. Jest to oczywiście uzasadnione faktem, że ptaki zanieczyszczając budynek, dodatkowo, oprócz konieczności jego czyszczenia, często go niszczą. Z tego powodu, by budynki nie były brudne i nie wymuszały ciągłego mycia elewacji kilkunastopiętrowych czy nawet kilkupiętrowych budynków, ograniczyć to zjawisko do minimum. Właśnie montując kolce przeciw ptakom Wrocław wie, jakie to ważne, szczególnie w starych zabytkowych budynkach.

Kolce odstraszające ptaki

Ptaki bardzo lubią się zagnieżdżać w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, czyli w fantazyjnych dachach czy zdobieniach, szczególnie budynków zabytkowych. Dlatego, by ochronić budynki przed niszczeniem przez ptaki, montowane są owe kolce.

Wygląda to trochę strasznie, gdyż kolce wystają z danego elementu dachu, jednak ptaki widząc je, nie usiądą w tym miejscu. Kolce są na tyle duże, żeby zniechęcić ptaka by w tym miejscu usiadł. Nikt nie montuje malutkich niewidocznych, tylko wystarczająco duże, żeby każdy ptak mógł zorientować się, że są i zrezygnować z zatrzymania się w danym miejscu. 

W miejscowości Wrocław kolce przeciw ptakom można zamówić na przykład na:  http://mycie24.pl/kolce-przeciw-ptakom-wroclaw.html