Nowoczesne i funkcjonalne oprawy sufitowe - Które wybrać?


Tradycyjne źródła światła nie zawsze dobrze się sprawdzają, a przy tym pobierają dosyć sporo energii. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamiana zwykłych lamp na oświetlenie led, które jest o wiele tańsze, bardziej funkcjonalne i daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Taśmy ledowe montowane do sufitu

Dzięki oświetleniu led można podświetlić te powierzchnie, przy których tradycyjne lampy nie do końca się sprawdzają. Można je również montować na wiele sposobów. Jednym z nich są oprawy sufitowe, czyli montowanie profili z taśmami led do sufitów podwieszanych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.

Takie rozwiązanie zapewnia bezproblemowy montaż oraz bardzo długie i bezproblemowe użytkowanie. Warto też wspomnieć o tym, że montaż oświetlenia led to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Lampy i diody led

Choć lampy i diody led świecą mocnym i pełnym światłem, w rzeczywistości pobierają bardzo niewiele energii z sieci elektrycznej. Po zamontowaniu opraw wykorzystujących żarówki led znacznie obniżą się rachunki za energię elektryczną.

Oprawy sufitowe doskonale sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, a także z różnymi przesłonami, które mogą filtrować światło na wiele sposobów. Montaż opraw sufitowych nie jest skomplikowany – montuje się je do płyt g-k za pomocą specjalnego kleju, zatrzasków bądź sprężynek mocujących.

Możliwości aranżacyjne

Oprawy sufitowe dają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można zaplanować taką ich ilość, aby całkowicie zastąpiły tradycyjne światło, a przy tym bardzo dobrze doświetliły całe pomieszczenie. Można również stworzyć z nich ciekawe aranżacje, dzięki którym światło będzie pełniło funkcję dekoracji wnętrza i kształtowało jego charakter.

Więcej znajdziesz tutaj: www.eelektryka.com/15-oprawy-sufitowe