Nowoczesne i funkcjonalne oprawy sufitowe - Które wybrać?


Tradycyjne źródła światła nie zawsze dobrze się sprawdzają, a przy tym pobierają dosyć sporo energii. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamiana zwykłych lamp na oświetlenie led, które jest o wiele tańsze, bardziej funkcjonalne i daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Dzięki oświetleniu led można podświetlić te powierzchnie, przy których tradycyjne lampy nie do końca się sprawdzają. Można je również montować na wiele sposobów. Jednym z nich są oprawy sufitowe, czyli montowanie profili z taśmami led do sufitów podwieszanych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Takie rozwiązanie zapewnia bezproblemowy montaż oraz bardzo długie i bezproblemowe użytkowanie. Warto też wspomnieć o tym, że montaż oświetlenia led to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Choć lampy i diody led świecą mocnym i pełnym światłem, w rzeczywistości pobierają bardzo niewiele energii z sieci elektrycznej. Po zamontowaniu opraw wykorzystujących żarówki led znacznie obniżą się rachunki za energię elektryczną.

Oprawy sufitowe doskonale sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, a także z różnymi przesłonami, które mogą filtrować światło na wiele sposobów. Montaż opraw sufitowych nie jest skomplikowany – montuje się je do płyt g-k za pomocą specjalnego kleju, zatrzasków bądź sprężynek mocujących.

Oprawy sufitowe dają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można zaplanować taką ich ilość, aby całkowicie zastąpiły tradycyjne światło, a przy tym bardzo dobrze doświetliły całe pomieszczenie. Można również stworzyć z nich ciekawe aranżacje, dzięki którym światło będzie pełniło funkcję dekoracji wnętrza i kształtowało jego charakter.

Więcej znajdziesz tutaj: www.eelektryka.com/15-oprawy-sufitowe