Jak skutecznie leczyć problemu układu moczowego? Apteka internetowa rekomenduje


Układ moczowy to układ organizmu człowieka, który umożliwia wydalanie zbędnych substancji i toksyn, których nadmierne stężenie mogłoby doprowadzić do zmian chorobowych. Układ moczowy odpowiada także za utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej i elektrolitowej oraz wydzielanie niektórych hormonów jak renina, erytropoetyna, kalcytriol i prostaglandyn.

Głównym elementem układu moczowego są nerki, w których powstaje mocz pierwotny, wydalany później przez moczowody, pęcherz i ostatecznie przez cewkę. O układ moczowy należy troszczyć się przez cały czas, nie tylko w stanach chorobowych. Wielokrotnie zdarza się, że problemy układu moczowego przebiegają bezboleśnie i bezobjawowo. Wskazane jest zatem profilaktycznie raz w roku wykonać badanie moczu, w celu kontroli stanu zdrowia.

Pierwszą wskazówką, że wystąpić mogą jakieś problemy układu moczowego jest inne niż zwykle zabarwienie moczu oraz jego zapach a także częstotliwość jego oddawania. Zdrowy mocz przybiera jasny żółty kolor słomkowy i wydziela charakterystyczny lekko amoniakowy zapach. Jeśli kolor jest bardzo intensywny przez cały dzień (o poranku po całej nocy może mieć nieco ciemniejsze zabarwienie i nie jest to objaw chorobowy) lub zabarwiony na czerwony to sygnał, że dzieje się coś złego. Tak samo częstotliwość oddawania moczu może być sygnałem.

Wszystkie odstępstwa od normy, które przedłużają się w czasie,  powinny zmobilizować do konsultacji lekarskiej. Najczęściej problemy układu moczowego to stany zapalne, wywołane infekcjami bakteryjnymi. Powodują ból, parcie na pęcherz, przy niewielkiej ilości oddawanego moczu. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką środki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, szczególnie w stanach zapalnych, takie jak: Żuravit kompleks, Urofuraginum czy Feminost.

Na problemy układu moczowego warto wybrać się do apteki internetowej: www.zaufane-apteki.pl/problemy-ukladu-moczowego-219/