Transport starego drewna


Wielu z nas, którzy myślą o budowie domów drewnianych ma dylemat dotyczący tego, skąd wziąć drewno na taką inwestycję. Wydawać może się to dziwne, bo przecież firm, gdzie możemy je znaleźć w Polsce akurat jest pod dostatkiem. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, choć trzeba pamiętać tutaj także i o tym, że bardzo ważne jest to, jakie jest to drewno.

Różnica w cenie drewna

Jeśli sięgniemy po drewno nowe, na pewno zapłacimy za nie naprawdę wiele. Nikt jednak nie powiedział, że musi być to drewno, które nigdy wcześniej nie było wykorzystywane. Obecnie na swojej popularności i to w wielkim stopniu zyskuje stare drewno i raczej na pewno nadal tak będzie, jeśli pod uwagę weźmiemy różnice w cenie pomiędzy deskami nowymi oraz tymi, które pochodzą z drugiego rzutu. Jak zawsze w takiej sytuacji pojawia się jednak wiele obaw.

Słusznie, bo takie drewno może być słabej jakości, choć zazwyczaj stare drewno nie oznaczają tego, że nie nadają się one do budowy domów. Jak najbardziej można z nich skorzystać po raz kolejny, nie tracąc przy tym na ich jakości.

Deski z odzysku

Wszystko dlatego, że takie stare drewno przed sprzedaniem ich klientowi przechodzą proces, który nadaje im dawnych właściwości. Nie można tutaj powiedzieć wprawdzie, że są to deski nowe, ale wielkich obiekcji co do ich stanu także raczej nie będzie.

Zresztą nie jest żadną tajemnicą, że wiele budowli drewnianych i to nie tylko domów, ale również wszelkich karczm czy zajazdów wznoszonych jest właśnie przy udziale starych desek i jak pewnie wielokrotnie wdzieliście wcale po nich tego nie widać.